The Sono-Whitcher; Wild Hunt 2017


Değerli Acil Tıp Üyeleri,
22 – 25 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da başarılı bir organizasyon ile gerçekleşen 9. Asya Acil Tıp Kongresi içerisinde, Türkiye Acil Tıp Derneği Ultrasonografi Çalışma Grubu (TATDUS) kongreye katılım gösteren 34 üyesinin özverili çalışması ile iki önemli etkinliğe imza  attı.
Kasım 24’de ise artık Türkiye Acil Tıp Derneği Kongrelerimizde bir marka haline gelen Ultrasonografi yarışmamız, “The Sono-Whitcher; Wild Hunt 2017” ismi ile 29 eğitmenimizin emeği ve özverili çalışmaları sonucu gerçekleşti. Yarışma, başvurusu 6 takım ile sınırlı iken gelen yoğun talep sonucu içerisinde yabancı katılımcıların da bulunduğu toplam 11 ekibin katılımıyla 5 etapta tamamlandı.
  • Sakarya Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı Dr.Özgür Sadioğlu ve Dr. Necip Günel Grup Anekoik Güçler adı ile birinciliğin sahibi olurken,
  • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı’ndan Dr. Çağlar Kuas ve Dr. Nazlı Özcan Grup Sondakka ismi ile ikincilik,
  • Yabancı katılımcı ekiplerimizden Dr. Anas Amri ve Dr. Ahmed Ghaus, Grup Malaysia Bohen ismi ile üçüncülük ödüllerinin sahibi oldular.

Kongre Gala Yemeğinde Kitap çeki ve Fujifilm Sonosite firması tarafından hediye edilen fotoğraf makinaları ile ödüllendirildiler.

Uluslararası ultrasonografi kursu için buraya tıklayın.
Başta tüm katılımcılarımıza ilgileri için, yarışmamızda görev alan TATDUS üyelerimiz ile birlikte tüm üyelerimize emek ve özverileri için, 9. ACEM organizasyon komitesine ve TATD yönetim kurulu üyelerine bize bu güzel etkinliklerle Ultrasonografi grubumuzu dünya çapında tanıtma fırsatı yarattıkları için sonsuz teşekkür ve saygılarımızı sunarız.
Uz.Dr. Özlem Dikme
Doç.Dr.. Aslıhan Yürüktümen Ünal
Türkiye Acil Tıp Derneği Ultrasonografi Çalışma Grubu (TATDUS) adına

Paylaş Paylaş