Sonogames Türkiye 2022, Antalya


Değerli meslektaşlarımız, sevgili ultrason sevdalıları,
Sizlerle 8. Avrasya Acil Tıp, 18. Türkiye Acil Tıp ve 17. WINFOCUS Dünya Kongremizde buluşmak için sabırsızlıkla bekliyoruz. Her geçen gün çıtayı biraz daha yukarıya taşıyan TATDUS ekibi olarak bu sene de nefesleri kesecek, izleyenleri de yarışanları da heyecanın doruklarına yükseltecek ultrasonografi yarışmamız “Sonogames Türkiye 2022” ile yine karşınızdayız. TATDUS olarak kongre katılımcılarımızı ultrason temalı yarışmamız ile bir araya getirerek eğlenerek öğrenmeye teşvik ediyor ve kazanan takımlarımıza da birer hatıra bırakmak istiyoruz.
Ultrasonografi eğitiminde oyun bazlı öğrenme etkinliğimiz ilk olarak 2017 yılında ACEM&TATKON kongresinde “Sono-Witcher” isimli yarışmamız ile başladı. Konsept kıyafetler ile yarışan yarışmacılarımız oryantiring konsepti ile kongre alanı içerisinde saklanan etapları buldular ve ultrason maharetlerini gösterdiler.
Akademik Acil Tıp Birliği (SAEM) tarafından düzenlenen Sonogames ultrasonografi yarışmasının temsilcilerinin, Dr. Andrew Liteplo ve Dr. Rachel Liu, 2018 yılında EACEM&TATKON kongremizde yer almaları ile birlikte, onayları dahilinde yarışmamızın adı “Sonogames Türkiye” olarak güncellendi. Yurtdışı yarışmacılarımızı da ağırladığımız bu güzel etkinlikte hep birlikte yarışmacıların bilgisini, problem çözme yetilerini ve ultrason kullanma yeteneklerini bir arada ölçtük. 2019 yılında ise yarışmamız değişen etapları ile Sonogames Türkiye 2019 olarak sizlerle buluştu ve hem eğlendirmeye hem de öğretmeye devam etti.
Hayatımıza beklenmedik şekilde giren pandemik süreçler sebebiyle yüzyüze kongre konseptimiz yerini online kongrelere bıraktı ve “Sonogames Türkiye” kısa bir mola aldı. Ancak artık zamanı geldi “Sonogames Türkiye 2022” ile yine yeniden karşınızdayız.
Yiğit Sağlık Medikal ve Butterfly-IQ Türkiye’nin koşulsuz desteği ile 6 sürpriz etaptan oluşan yarışmamızın hazırlıkları tamamlandı ve artık sadece yarışmacı olarak sizlerin başvurusunu bekliyoruz. Siz de “Sonogames Türkiye 2022” etkinliğinde yarışmacı olarak yer almak istiyorsanız kongre web sitemiz üzerinden (www.eacem.org) yarışmaya katılım koşulları ve başvuru talimatlarımızı inceleyerek bizlerle bu keyifli zamanı paylaşın. EACEM22’de buluşalım, yarışalım ve hünerlerimizi gösterelim. Belki de bu sene dereceye giren yarışmacılarımız sizler olacaksınız ve sürpriz hediyelerimiz sizlerin olacak.
Görüşmek dileğiyle,
TATDUS Çalışma grubu adına
Dr. Süleyman İBZE

Paylaş Paylaş