Hakkımızda


Travma tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli mortalite ve morbidite sebeplerindendir. Travma yönetimi hastane öncesi ambulans sistemlerinden başlayan ve acil servis bakımını da içeren yaşamsal tanı ve tedavi girişimlerini içerir.

TATD Travma Çalışma Grubu travma ile ilgili uluslararası gelişmeleri takip etmek, klinik uygulamalardaki güncel algoritmaların uygulanmasını yaygınlaştırmak, acil servislerde çalışan hekimlerin travma yönetimi konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesini sağlamak, travma yönetimi konusunda toplantılar, kurslar, seminer ve sempozyumlar düzenlemek, yurt dışındaki benzer amaçları olan dernek ve çalışma gruplarıyla ilişkiler kurarak deneyim paylaşımı gerçekleştirmek gibi amaçları gerçekleştirmek için kurulmuştur.

TATD Travma Çalışma Grubu içerisinde çalışmak ve etkinliklerde görev almak isteyen dernek üyelerimiz, TATD üye alanına şifreleri ile giriş yaparak “Hesabım” kısmı “Görevler” sekmesinden çalışmak istedikleri komisyon ve çalışma gruplarını seçmek suretiyle ilgili birimlerin Yürütme Kurullarına taleplerini iletebilir ya da menüde yer alan iletişim sayfasındaki bilgileri kullanarak kendilerine ulaşabilirler.

twitter TravmaTatd


Belgelerimiz Tümünü göster


Travma Çalışma Grubu

Travma ÇG 2021 Yılı Faaliyet Raporu

  • 19 Kasım 2021
pdf - 60,87 KB
Travma Çalışma Grubu

Travma ÇG 2020 Yılı Faaliyet Raporu

  • 19 Kasım 2021
pdf - 79,67 KB

Reklam

5.TATD Kurs Günleri Kongresi Travma Kursları

Gelecek Etkinlikler Takvim


Sonuç bulunamadı