Hakkımızda


Doğadaki enerji dolu etkinliklerin olası yaralanma ve hastalıklarıyla uğraşan acil tıp dalına doğa tıbbı (orjinal adıyla Wilderness Medicine) adı verilmektedir. Yurtdışında kabul gören Doğa Tıbbını ülkemize tanıtmak, bu konuda farkındalığı arttırmak, ilgilenen TATD üyeleri ile bu alanda faaliyetler yürütmek amaçlarıyla 2020 yılında TATD Doğa Tıbbı Çalışma Grubu kurulmuştur.

TATDOĞA Çalışma grubu; olası bir yaralanma ya da hastalık durumuna, o an mevcut olan herhangi bir ya da kısıtlı ekipmanla müdahale edebilme yetisi kazandırmayı ve doğa koşullarında hayatta kalma becerilerini öğretmeyi hedeflemektedir. TATDOĞA;  İmprovize(doğaçlama) tıp yaklaşımı, Kış eğitimi (Yüksek irtifa, Çığ farkındalığı, Karda barınak yapımı vs.), Yaz eğitimi (Doğada hayatta kalma, Sürüngenler ve yırtıcılarla karşılaşma, Temel kampçılık, Sıcak Acilleri vs.) ve Deniz Acilleri (Dalış acilleri, Boğulma, Deniz canlıları ile karşılaşma vs) konularında teorik ve doğada pratik eğitimler yapmış olup, kongre panelleri  ve kurs workshoplarıyla katılımcılarına dopdolu içeriklerle ulaşmaktadır.

TATD Doğa Tıbbı Çalışma Grubu içerisinde çalışmak ve etkinliklerde görev almak isteyen dernek üyelerimiz, TATD üye alanına şifreleri ile giriş yaparak “Hesabım” kısmı “Görevler” sekmesinden çalışmak istedikleri komisyon ve çalışma gruplarını seçmek suretiyle ilgili birimlerin Yürütme Kurullarına taleplerini iletebilir ya da menüde yer alan iletişim sayfasındaki bilgileri kullanarak kendilerine ulaşabilirler.

 

 

  

Son yazılar Tümünü göster


Belgeler Tümünü göster


Sonuç bulunamadı

Gelecek Etkinlikler Takvim


Sonuç bulunamadı