Anasayfa Haber ve Duyuru Türkiye Acil Tıp Dergisi 0,81 impact faktör ile artık Q2’de

Türkiye Acil Tıp Dergisi 0,81 impact faktör ile artık Q2’de

by Ozan Konrot
0 comment
Değerli Acil Tıp Camiası,

 
Turkish Journal of Emergency Medicine adıyla yayın hayatına devam eden ulusal dergimiz 2018 yılı için açıklanan ölçeklere göre 0,81 citescore impact faktörüne ulaşarak Q2 dergiler arasına çıkmayı başarmış, Acil Tıp alanında indekslenen dergiler sıralamasında Türkiye, Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da 1., Asya’da da 2. olmuştur.  
 
 
CiteScore dışında, SJR (SCImago Journal Rank) ve SNIP (Source Normalized Impact per Paper) skorları sıralamasında da bazıları SCI-Expanded içinde de indekslenen Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi, Türk Anestezi ve Reanimasyon Dergisi gibi köklü ulusal dergileri, Hong Kong Journal of Emergency Medicine, Signa Vitae, African Journal of Emergency Medicine, Der Unfallchirurg, Notarzt gibi uluslararası dergileri geride bıraktık. 
 
Bu impact faktörüyle Güney Afrika, Mısır, Malezya, Tayvan, Hong Kong, Hırvatistan, Almanya, Romanya, Belçika, Fransa, Çin, İsviçre, İtalya, Hollanda, Katar ve Japon Ulusal Acil Tıp Derneklerinin resmi yayın organlarının da üstüne çıkmayı başarmış bulunuyoruz. 
 
Dergimizin büyükler ligine girmeyi başarmasında hepinizin emeği göz nuru var. Yüzlerce kişiden oluşan bu dev ordu ve desteğini ile katkısını hep en üst düzeyde tutan Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulları’na şükran borçluyuz. Her birinin yoğun emeği bulunan tüm önceki Editörlerimize ve Editöryal Kurul Üyelerimize, yoğun çalışmalarıyla yılda 300’den fazla makalenin hepsinin tek tek şekillendiren ön masa editörlerimiz Doç. Dr. Tuba Cimilli ÖztürkDoç. Dr. Neşe Çolak Oray ve Doç. Dr. Gökhan Aksel’e, İstatistik Editörümüz Doç. Dr. Şeref Kerem Çorbacıoğlu’na, Dil Editörlerimiz Prof. Dr. Arzu Denizbaşı ve Uzm. Dr. Can Özen’e, kapsamlı, ayrıntılı ve eğitici değerlendirmeleri sayesinde dergimize makale gönderme hevesini arttıran, sıcak konularda atıf alacak yazıları tespit edip geliştiren yardımcı editörlerimiz Doç. Dr. Erdem Çevik, Doç. Dr. Cem Ertan, Prof. Dr. Erkan Göksu, Doç. Dr. Mehmet Ali Karaca, Prof. Dr. Ayhan Özhasenekler ve Doç. Dr. Murat Yeşilaras’a, Twitter Instagram be Facebook üzerinde dergimizin varlığını güçlendiren ve uluslararası görünürlüğünu arttırmak icin olmadık saatlerde çalışan Sosyal Medya Editörlerimiz Uzm. Dr. Elif Dilek Çakal, Uzm. Dr. Melih İmamoğlu ve Uzm. Dr. Emre Şancı’ya, geçtiğimiz yıl 300 makale için 465 kez hakem değerlendirmesi yapan değerli hakemlerimize ve yazılarını dergimizde yayınlatma teveccühü gösterenyazarlarımıza teşekkür ederiz.
 
2020 yılındaki sürpriz ve yeniliklerimiz için hazırlıklarımıza devam ederken desteklerinizin devamını arzu eder tüm Acil Tıp Camiamızın, ailelerinin ve sevdiklerinin Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz.
 
 
Editörler Kurulu Adına
Doç. Dr. Haldun Akoğlu ve Doç. Dr. Nurettin Özgür Doğan  
 
 

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis