Anasayfa Haber ve Duyuru Güneydoğu Avrupa Acil Tıp ve Afet Kongresinin Ardından

Güneydoğu Avrupa Acil Tıp ve Afet Kongresinin Ardından

by Ozan Konrot
0 comment

 

Güneydoğu Avrupa Acil ve Afet Kongresi 20-22 Haziran 2019 tarihinde İstanbul’da Deniz Müzesinin tarihi ortamında, Avrupa Acil Tıp Derneği (EUSEM) desteği, Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, Karabag, Arnavutluk, Macaristan ve Türkiye Acil Tıp Dernekleri işbirliği ile düzenlendi. 

TATD ve ATUDER’in ortak organizasyonu ile düzenlenen etkinliğin bilimsel içeriği oldukça zengindi. 80 konuşmacı, 4 salonda, 33 oturum ve 82 konu başlığında konuştular.  Kritik Hasta-USG kursu 15 kişinin katılımı ile,  3 pratik istasyondan (ACLS, Kan Gazı ve Nörolojik muayene) oluşan EMCC (Acil Tıp Temel Yeterlilikler) kursu ise 20 kişinin katılım ile gerçekleştirildi. Kongreye yerli ve yabancı 250’nin üzerinde katılım vardı. 90 Sözlü ve 36 poster toplam 126 bildiri sunumu yapıldı. 

Sosyal programda tekne ile boğaz turu ve akşam yemeği gerçekleştirildi.  Yerli ve yabancı misafirlerimizle 4 saat boyunca boğazın eşsiz manzarası eşliğinde unutulmaz bir akşam geçirdik. 

Kongre sırasında düzenlenen toplantı ile 2020 kongresinin Selanik’te 2021 Kongresinin ise Tiran’da yapılması kararlaştırıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. SEEDMC kongresi ile Balkan ülkeleri arasındaki kültürel yakınlığın acil tıp alanında bir dayanışmaya dönüşmesini diliyoruz. 

Bildiri kitabının PDF versiyonuna e-posta ekinden ya da kongre web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kongre fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız.

 

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis