TATD Yurt Dışı Bursu


Değerli meslektaşlarım,

Türkiye Acil Tıp Derneği, 22-25 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen 9. Asya Acil Tıp Kongresi’nde önemli bir projenin tanıtımını yaptı.

“BİLİMİN IŞIĞINDA” – TÜRKİYE ACİL TIP DERNEĞİ YURTDIŞI BURSU

Proje kapsamında acil tıp uzmanı ve tıpta uzmanlık öğrencilerinin bilgi, görgü ve deneyimlerini artırmak ve döndüğü zaman bu birikimini çalıştığı kurumlarda uygulamak ve ülkemiz acil tıbbına değer katması hedeflenmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Avrupa Ülkelerinde acil tıp uzmanlık veren kurumlar ile karşılıklı oluşturulan protokol çerçevesinde meslektaşlarımız 1 ay süre ile gözlemci hekim olarak rotasyon yapabileceklerdir.

Bilim İlaç’ın koşulsuz desteği ile yürütülecek olan projede ulaşım ve konaklama giderleri TATD tarafından karşılanacaktır.

Başvurular ve gerekli belgeler üçer aylık dönemler içinde (Mart, Haziran, Eylül, Aralık aylarının 15. gününe kadar) toplanacak. TATD Yurt Dışı Bursu Komitesi gerekli belgeleri inceleyecek ve bahsi geçen aylar sonunda asıl ve yedekleri belirleyecektir. Hedef her ay en az iki meslektaşımızın yurtdışına gönderilmesi şeklindedir.

Başvuru koşulları, başvuru formları ve gerekli belgelere kısa süre içinde TATD web sitesinde ulaşmak mümkün olacaktır.

Kongre sırasında projeye gösterilen ilginin daha da artacağını umuyor; bu projenin ülkemiz acil tıbbına katkı sağlamasını diliyoruz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Cem OKTAY
TATD Yurt Dışı Burs Projesi Koordinatörü

Paylaş Paylaş