Anasayfa Haber ve Duyuru Spor Sağlıktır, Kardeşliktir… Ülkemizin Yeni Basketbol Ligi Hayırlı Olsun

Spor Sağlıktır, Kardeşliktir… Ülkemizin Yeni Basketbol Ligi Hayırlı Olsun

by Ozan Konrot
0 comment

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Acil Tıp Derneği, kurulduğu ilk yıllardan bu yana geniş bir yelpazeye yayılan sayısız organizasyona imza atmış; sadece tıbbi alanda değil, gencinden yaşlısına kadar her yaş grubuna hitap eden bu projeleri ile kamuoyu nezdinde saygın bir konuma gelmiştir. 

Geldiğimiz noktada, üzerinde aylarca çalıştığımız ve bir "İLK" olarak değerlendirilmesi gereken bir SPOR projesini sizlere duyurmanın gururunu yaşamaktayız.

28.08.2018 tarihinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Acil Tıp Derneği arasında imzalanan işbirliği protokolü sayesinde ilk kez bir Meslek Grubu'nun Resmi Basketbol Ligi Kurulmuştur. TATD İstanbul BAL – Basketbol Acil Ligi olarak tanımlanan Resmi Basketbol Ligi bünyesindeki maçlar, İstanbul ili içinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı ve hâlihazırda Spor Kulüplerince kullanılan Kapalı Spor Salonlarında oynanacaktır. TATD – Sağlıklı Yaşam Çalışma Grubu etkinliği olarak kabul ettiğimiz bu organizasyonun yönetimi ise EMPACT İstanbul tarafından yürütülecektir. 

EKİM ayı içinde başlayıp İlkbahar sonuna kadar devam edecek bu maratonun getireceği enerjinin tüm mesleklere örnek olacağını düşünmekteyiz.  Organizasyona ait kuralları bir kaç gün içinde sizlere duyurmuş olacak olmakla birlikte, Klinikleriniz ya da Acil Servislerinizden, TATD İstanbul BAL organizasyonuna katılmak üzere oluşturulacak takımların kaptanlarının ivedi biçimde Takımlarının isimleri ve katılım taleplerini[email protected] adresine iletmeleri gerekmektedir. Zira, bu sene ilk kez kurulmuş bir lig olması sebebi ile Takım Katılımları Başvuru sırasına göre ve sınırlı sayıda olacaktır. 

2018-2019 Yılı TATD İstanbul BAL Ülkemize ve camiamıza hayırlı olsun,

Sevgi ve Saygılarımızla

TATD Yönetim Kurulu Adına
Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis