Anasayfa Haber ve Duyuru Afetlere Hazırlık Çalışmaları Çalıştayı

Afetlere Hazırlık Çalışmaları Çalıştayı

by Ozan Konrot
0 comment

Saygıdeğer Grup Üyeleri,

Afet süreç döngüsünün bütün aşamalarında hızlı hareket ve sağlıklı durum yönetimi için kamu ve sivil toplum örgütlerinin sürece dahil olması, tüm paydaşların desteğinin alınması özellikle de ülkemiz coğrafyasında zaruridir. 

Geçmişten bu yana, afet hazırlıklarından afet sonrası tıbbi organizasyon ve yönetime kadar pek çok aşamada Acil Tıp Hekim ve yardımcı sağlık çalışanları önemli görevler almıştır. Türkiye Acil Tıp Derneği de, kurulduğu ilk günlerden itibaren her tip afet durumuna karşı eylem planlarına destek vermiş, projeler üretmiş ve ilgili kurumlarla paylaşmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), ülkemizde kilit paydaşlar arasındaki işbirliğini amaçlayarak 15-16 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen “Afetlere Hazırlık Çalışmaları Çalıştayı” na derneğimizi davet etmiştir.

Bilgi-birikim ve tecrübelerini paylaşmak üzere, derneğimizi temsilen, Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu, Uzm. Dr. Özlem Dikme ve Uzm. Dr. Onur Karakayalı’nın katıldığı çalıştaya; AFAD Başkanı sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu ve AFAD daire başkanlarının yanı sıra, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na ait daire başkanı ve müdürleri ile İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyeleri dahil bir çok önemli kurumun katılım gerçekleştirmiştir.

Çalıştay sırasında AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu ve AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu ile beraber Türkiye Acil Tıp Derneği projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunulmuş olup, süreç içinde AFAD-TATD etkileşimlerinin güç birliği yaratacağına dair söylemler paylaşılmıştır.

AFAD ve ilgili diğer kurumlara her konuda tam destek olmaya devam edecek olan Türkiye Acil Tıp Derneği’nin bu önemli etkinlikte aldığı rol ve yansımalarının ülkemiz ve Acil Tıp camiasına çok olumlu katkılarda bulunacağını büyük bir memnuniyetle duyurmayı borç biliriz.

Saygılarımızla

Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis