Anasayfa Özel Gün Kutlaması Acil Tıp Günü

Acil Tıp Günü

by Ozan Konrot
0 comment

ACİL TIP GÜNÜ NEDİR?

Neden 27 Mayıs…

27 Mayıs, Avrupa'da Acil Tıp'ın başladığı gündür. Londra'da bir grup vizyon sahibi insan Avrupa Acil Tıp Derneği'nin kuruluşunu imzaladı. Amaç, Avrupa'daki her vatandaşa profesyonel, yetkin ve hepsinden önemlisi herhangi bir hayatı, organı veya uzuvu tehdit eden akut rahatsızlığa zamanında yanıt vermek için bir sistem modeli oluşturmaktı.

Acil Tıp günün amacı…

Acil Tıp gününün amacı, dünya nüfusunu ve karar vericileri, acil tıp ve acil tıbbi bakım hakkında düşünmek ve konuşmak için bir araya getirmektir.

Her türlü acil veya acil tıbbi durumdan sonra sağkalımı artırmak ve sakatlığı azaltmak için dünyanın her yerinde iyi gelişmiş, iyi hazırlanmış ve iyi organize edilmiş acil tıbbi sistemlere duyulan ihtiyaç konusunda farkındalık yaratmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Acil Tıpta uzmanlığın henüz geliştirilmediği, acil tıbbi sistemlerin iyi yapılandırılmadığı, yeterliliklerin standartlaştırılmadığı ve sertifikalandırılmadığı, Acil Tıp kaynaklarının yetersiz olduğu yerlerde, değişiklik talep etmek ve talep etmek için güçlü bir ses olmalı, daha iyi bir hayat için hep beraber olmalıyız.

Acil Tıp gününde görevimiz…

Acil tıbbi bakımın uzman kişilerle daha iyi yapıldığını halka açıklamak; doktorlar, acil tıp uzmanları, acil ve akut bakım konusunda eğitim almış hemşireler, sağlık görevlileri, teknisyenler, acil tıbbi bakım için adanmış organize yapı ve sistemlerde yetkin ve çalışan personeli desteklemektedir.

İnsanlara ve hükümetlere bu örgütün morbidite, mortalite ve maliyet etkinliği açısından bir fark yarattığını göstermek.

Eylem alanlarımız….

Kalp krizi, felç, kalp krizi, travma, solunum yetmezliği, kanama ve sepsis gibi hayati tehlike oluşturan koşullara hızlı ve yetkin bir şekilde yanıt.

Hızlı yanıt gerektiren tüm plansız, beklenmedik acil ve acil durumlara etkin ve kaliteli cevap.

Şiddet ve istismara karşı bariyer ve bir liman.

Afetlere ve insani krizlere verilen organize tepki, müdahale ve önleme.

Bu özel gün için geri sayım devam ediyor. Sizlerde bu özel gün için hazır mısınız?

Etkinlikleri takip etmek için; https://emergencymedicine-day.org/

Mail; [email protected]

#EMERGENCYMEDICINEDAY

#ISUPPORTEMDAY

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis