TATD 2. Ulusal Resim Yarışması Sonuçları Açıklandı


TATD 2. Ulusal Resim Yarışması

Yarışma Sonuç Duyurusu

 

Acil Tıp klinik branşının geliştirilmesi yanında Acil sağlık hizmetleri çalışanlarına olan desteğini her platformda ortaya koyan derneğimiz, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamına alınan “TATD Ulusal Resim Yarışması” nı başarı ile tamamlamıştır. Geleceğin “Acil Sağlık Hizmetleri’nin” resmedilmesini sağlayan bu yılki yarışmamızda jüri üyeleri, derneğimiz yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Serkan Emre EROĞLU, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Mürteza FİDAN ve Dr. Öğretim Üyesi Zafer MİNTAŞ; 5-8 ve 9-14 yaş grubu kategorilerindeki resimleri değerlendirmiştir. 9-14 yaş grubuna ait 2 resmin sahiplerinin, eşdeğer başarı nedeni ile; aynı derecede kabul edilmesine karar verilmiştir. Buna göre;

 

5-8 Yaş Grubu Başarı Ödülüne Hak Kazananı:

Eylül ÇELİKKIRAN

 

9-14 Yaş Grubu Başarı Ödülüne Hak Kazananları:

Mira KAHVECİOĞLU

Şiir Şükran DİNAR

 

Geleceğimizi inşa edecek olan bugünün çocukları yarının büyüklerinin; “Gelecekte Nasıl Bir Acil Servis ve Ne Gibi Uygulamalarla Karşılaşabileceğine” ve yine “Gelecekteki Acil Müdahale Teknolojileri ve Hizmet Sunumuna” ait hayallerini/düşüncelerini, onların gözü ile görmek bizler için çok önemli idi. Bu nedenle, bizlere resimlerini gönderen, onlar için emeklerini, duygularını ortaya koyan öğrencilerimize ve onları yetişmesindeki katkıları yadsınamaz olan değerli ailelerine, öğretmenlerine teşekkür ederiz.

 

Derneğimizin, bu ve benzeri sosyal sorumluluk projelerini devam ettireceğini; gelecek yılın yarışmasına ait hazırlıklarına şimdiden başladığını memnuniyetle duyurmak isteriz.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur,

 

Türkiye Acil Tıp Derneği adına,

Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

 

 

EYLÜL ÇELİKKIRAN (5-8 Yaş Grubu)

 

  

 

 

 

MİRA KAHVECİOĞLU (9-14 Yaş Grubu)

 

 

 

 

 ŞİİR ŞÜKRAN DİNAR (9-14 Yaş Grubu)

 

 

Paylaş Paylaş