Anasayfa Haber ve Duyuru TATB Basketbol Acil Ligi Sezon Şampiyonu Belli Oldu

TATB Basketbol Acil Ligi Sezon Şampiyonu Belli Oldu

by Ozan Konrot
0 comment

Değerli Meslektaşlarımız, 

 

Bilindiği üzere, ortaya koyduğu yenilikçi projeler ile Türkiye Acil Tıp Derneği; rotasını devamlı olarak geleceğe yöneltme amacını güden ülkemizin nadide derneklerindendir. Bu amaca uygun olarak, ülkemizde ve belki de dünya da ilk kez, sahibi bir Tıp disiplini olan resmi Basketbol Ligi’ni kurduk. TATD İstanbul BAL adı ile geçtiğimiz yıl kurulan bu organizasyon ile, 2018-2019 sezonu boyunca 15 takım, birbirinden zevkli karşılaşmalara çıkmış, acil tıp ailesi bir araya getirilmiştir. 

 

Birçok yönü ile unutulmaz olan bu sezonun finali ise 18 Mayıs 2019 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Kampüsü Spor Tesislerinde gerçekleştirilmiş ve sezon şampiyonu belli olmuştur.

 

Gelinen noktada, TATD BAL şampiyonluk kupası Haseki ACİL takımında, Sezon ikincilik kupası Marmara Warriors takımında, Sezon üçüncülük kupası ise Selçuklu Kartalları takımında kaldı. 

 

Şampiyonluk kupası sahibi olan Haseki Acil takımı, aynı zamanda derneğimizin ana paydaşı olarak yer aldığı 2nd Southeast European Congress of Emergency and Disaster Medicine kongresine katılım hakkını da kazanmış oldu.

 

Sezon kapanışı katılımcıları arasında, Acil Tıp ailesinin saygıdeğer klinik şef/anabilim dalı başkanları ve ilgili kliniklerin eğitim kadrosu, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz sayın Dr. Öğretim Görevlisi Semih Korkut, Yeditepe Üniversitesi Rektör yardımcı sayın Prof. Dr. Ahmet Aydın, Tıp Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Sina Ercan ve bürokrasiden pek çok yetkili var olup, gördükleri tablodan çok etkilendiklerini bizlere iletti. 

 

Basketbol Acil Ligi başlangıcından bu yana olan organizasyonun her kademesinde önemli roller üstlenen TATD EMPACT Başkanı Doç. Dr. Erkman SANRI, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan KARACABEY, Marmara Üniversitesi Uzmanlık Öğrencisi Emir ÜNAL ve Ümraniye EAH Acil Tıp Kliniği Uzmanlık Öğrencisi Barbaros B. SIR başta olmak üzere sezon içinde organizasyona katkı sunan herkese, takımlarını bu lige katarak destek veren tüm klinik şeflerimize, elbette çok ter döken ve hatta bu uğurda sakatlıklar geçiren oyuncu meslektaşlarımıza ve onların tarfatarlarına yönetim kurulu olarak özellikle teşekkür ettiğimizi iletmek isteriz.

 

Bunun yanısıra,

 

Sezon açılışında olduğu gibi kapanışında da yer alarak desteğini gösteren Sayın Dr. Öğretim Görevlisi Semih Korkut hocamıza, Final ev sahipliğini yapan Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Lige desteğini ortaya koyan sayın İstanbul Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü sayın Cemil Boz’ a ve değerli daire başkanlarına, lig sponsorları TK İlaç ve Pharmactive ilaç firma ve yöneticilerine teşekkürü bir borç biliriz. 

 

TATD Yönetim Kurulu

 

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis