Sağlık Çalışanları için koştular


Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Türkiye Acil Tıp Derneği iş birliği ile COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirmiş sağlık çalışanlarının anısına bir koşu etkinliği düzenledi. Bu yıl ilk kez Eymir Gölü’nde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı Koşusu”na sağlık çalışanları ve Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.

Konser ve spor faaliyetleri ile renklenen koşu etkinliğine gösterilen ilgiden memnun olduğunu dile getiren ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, “Özellikle pandemi döneminde sağlık çalışanlarımıza minnet borçluyuz. Her koşulda bizler için çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanındayız” dedi.

Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz da, Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Pandemi başlayalı 2 yılı geçti ve bu süreçte pek çok meslektaşımızı kaybettik. Bu normalleşme sürecini ve 14 Mart Tıp Bayramı’nı birleştirmek istedik. Ankara Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bizlere büyük destekler verdi. Onların sayesinde burada bir araya gelebildik. Başkanımız Mansur Yavaş’a ve ekibine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş Paylaş