Kamuoyuna Duyuru


Acil servisler ülkemizde acil tıp uzmanları ve asistanları, pratisyen hekimler ve diğer çalışanları ile 7 gün 24 saat, hafta sonu ve bayram tatili gözetmeksizin, kesintisiz olarak acil sağlık hizmetlerini sunmak için özveri ile çalışmaktadırlar.
Acil servislerde hizmet sunumunu etkileyen oldukça ciddi sorunlar mevcuttur. Acil servis kalabalıklığı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, hastaların servislere yatırılmasındaki sorunlar, uygunsuz sevkler ve çalışanlarda görülen tükenmişlik başlıca sorunlardır.
Türkiye Acil Tıp Derneği olarak tüm sorunların farkında olup, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarla birçok toplantı ve çalıştay düzenleyerek, çözümlenmeleri için çalışmaya devam ediyor, tüm acil sağlık çalışanların özlük haklarını iyileştirmek için her mecrada çaba harcıyoruz. Türkiye Acil Tıp Derneği kamuoyumuzu kurumsal olarak bilgilendirmeye hazırdır.
Son günlerde basınımızda çıkan bazı haberler acil tıp çalışanlarının motivasyonunu daha da bozmuştur. Bu mesleği onuruyla yapan ve hizmet etmek için birçok kişisel fedakarlıkta bulunan acil sağlık hizmetleri çalışanları mizah konusu yapılan haberleri ve yorumları üzülerek okumaktadır. Acil servislerde çalışırken maddi ve manevi hasarlar alan ve hatta hayatını kaybeden hekim, hemşire tüm sağlık personelinin hakkına ve itibarına yapılmış bu yorumları doğru bulmamaktayız.
Acil sağlık hizmetlerine hak ettiği değerin verilmesi öncelikli dileğimiz olup saygılarımızı sunarız.

Türkiye Acil Tıp Derneği
Yönetim Kurulu

Paylaş Paylaş