Anasayfa Haber ve Duyuru Dergimiz Pubmed ‘de

Dergimiz Pubmed ‘de

by Ozan Konrot
0 comment


 

 

 

 

 

Değerli meslektaşlarımız,

Bildiğiniz gibi Türkiye Acil Tip Dergisi olarak sizlerin desteği ile Türkiye’nin Acil Tıp alanında 

ilk ve öncü bilimsel dergisi olarak; kaliteden, bilimsellikten ve tarafsızlıktan ödün vermeden, 10 yılı aşkın bir süredir yayın hayatını sürdürmekteyiz. Bir bayrak yarışı şeklinde hep daha iyiye ulaşma gayesi ve çabası ile yayın kurulu üyeliğini yaptığımız ve yayınladığı 500’ün üzerinde bilimsel çalışmayla ülkemiz acil tıbbının bilimsel hafızası durumunda olan dergimizin, bu günkü seviyesine gelmesinde emeği bulunan tüm meslektaşlarımızı saygı ve sevgi ile anıyor ve hepsine emekleri için çok teşekkür ediyoruz.  

En büyük amacı daha kaliteli ve daha saygın bir dergi olabilmek ve sesini tüm dünyada bilim ailesine daha yüksek şekilde duyurmak olan Türkiye Acil Tıp Dergisi bu hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Bu amaçla 2014 yılında kritik bir karar alarak yayın hayatını tamamen İngilizce olarak sürdürmeye başlayan Türkiye Acil Tıp Dergisi, 2015 yılı içinde çok önemli bir atılım yaparak tüm dünyanın en saygın yayıncı kuruluşlarından birisi olan Elsevier ile yayın hayatını sürdürme kararı almıştır. Bu vesile ile tüm yazılarımız ScienceDirect üzerinden milyonlarla buluşma imkanı kazanmıştır. Bununla eş zamanlı olarak editöryal kurulunu yeniden düzenlemiş ve alanında çok saygın bilim insanları ile bilimsel etki değeri çok yüksek, çok güçlü bir yayın kurulu oluşturmuştur. 

Türkiye Acil Tıp Derneğinin bir yayın organı olan dergimizin, daha yüksek hedeflere ulaşması için, her türlü fedakarlığı yapan derneğimizin değerli yönetim kurulu üyelerine dergimiz adına sonsuz teşekkür ederiz.

Türkiye Acil Tıp Dergisi, geçen ay içinde Web of Science bünyesinde oluşturulan Emerging Sources Citation Index (E-SCI) listesinde yer alma başarısını göstermiştir. 

Bu gün övünerek ve gururla bildirmek istiyoruz ki artık Türkiye Acil Tıp Dergisi, sağlık bilimleri konusunda yapılan uluslararası makalelerin en önemli erişim kaynağı olan ve tüm dünyanın en çok kullandığı veri tabanı olanPubMed’dedir. 

2016 yılı ilk sayısı ile Türkiye Acil Tıp Dergisinde yayınlanan tüm makalelere PubMed Central aracılığı ile erişilebilecek olmasının yanı sıra, dergi arşivimizi oluşturan eski tarihli yazılarımız da kısa süre içerisinde PubMed Central aracılığı ile tüm dünya bilim insanlarının erişimine hazır hale gelecektir. Bu büyük aşama ile tüm dünyada yayınlanmakta olan saygın bilimsel dergiler arasında hak ettiğimiz yeri aldığımız gibi, Türkiye’de PubMed Central erişimi olan sayılı bilimsel dergiden birisi haline geldik. Acil Tıp alanında ilk ve öncü olma özelliğini her zaman gösteren Türkiye Acil Tıp Derneğinin en önemli yayın organı olan Türkiye Acil Tıp Dergisi artık PubMed Centralveri tabanında taranmakta olup kendisine yakışır 

şekilde Acil Tıp alanında bir ilki daha gerçekleştirmiştir. Bu aşamaya gelmemizde emeği geçen tüm meslektaşlarımıza tekrar 

teşekkür ederiz.

Elbette ki Türkiye Acil Tıp Dergisinin hedefleri hiç bitmez. PubMed Central erişimi ile çıtayı daha yükseğe taşıdık. Hep daha iyi ve daha yukarıları hedefleyerek bir sonraki aşamada hedefimiz Web of Science bünyesinde SCI-Elistesinde yer alabilmektedir. Sizlerin değerli katkıları ile bunu başarabileceğimize eminiz.

PubMed Central erişimi ile elde edeceğimiz bilimsel kazanımların heyecanını, uzun uğraşlar sonucunda elde edilen bu başarının mutluluğunu ve Acil Tıp alanında yayın yapan dergimizin hedeflerinden birine daha ulaşmış olmasının gururunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu mutluluk ve gurur hepimizin, Türkiye Acil Tıp Derneği ve dergisi ailesinindir. Hayırlı uğurlu olsun.

 

Türkiye Acil Tıp Dergisi Yayın Kurulu Adına Editörler

Doç.Dr.Süleyman TÜREDİ

Doç.Dr.Orhan ÇINAR

Prof.Dr.Arzu DENİZBAŞI

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis