Anasayfa Haber ve Duyuru Acil Serviste Şiddete Susmak Yok!

Acil Serviste Şiddete Susmak Yok!

by Ozan Konrot
0 comment
“No Silence on ED Violence! “
 
sloganı ile yolan çıkan ACEP ve ENA’nın başlattığı kampanyaya TATD olarak biz de  “Acil Serviste Şiddete Susmak Yok! “ diyerek tam destek veriyoruz. 
 
Şu an bu kampanyaya destek veren dernekler;
 
 
 
 
 
 
 
“No Silence on ED Violence” kampanyasının amacı; farklı ülkelerde acil servislerde yaşanan şiddet içerikli sorunlara işbirliği içinde birlikte çözüm bulmaktır. Yaşanmış hikayelerin paylaşılması, çalışma ortamındaki tehlikelerin farkına varılması ve seslerimizi birleştirerek bu önemli soruna dikkat çekilmesi hedeflenmektedir. 
 
İstatistikler şaşırtıcı!
 
Acil servis hekimlerinin neredeyse yarısı acil serviste çalışırken fiziksel saldırıya uğradığını bildirmiştir. Acil servis hemşireleri arasında ise bu oran yüzde 70’lere kadar artmaktadır. 
 
Acil serviste şiddet; yalnızca sağlık profesyonellerine zarar vermekle kalmamakta, aynı zamanda kaliteli hasta bakımının sunulmasını engelleyerek hastalara da zarar vermektedir. 
 
Artık konuşma zamanı geldi! 
 
Acil Serviste Şiddete Susmak Yok! 
 
Türkiye Acil Tıp Derneği olarak acil servislerde şiddetin her türlüsünü kınıyor, bunun “işin bir parçası” olarak kabul edilmesine şiddetle karşı çıkıyoruz.
 
Sizde sosyal medya hesaplarınızda  #StopEDViolence etiketini kullanarak bu projeye desteğinizi ve hassasiyeti gösterebilirsiniz.
 
Projenin resmi web sitesi üzeriden hikayerinizi paylaşabilirsiniz; https://stopedviolence.org/
 
Saygılarımızla
 
Türkiye Acil Tıp Derneği
Yönetim Kurulu

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis