Anasayfa Haber ve Duyuru 5. Avrasya Acil Tıp Kongresi (EACEM) Antalya, 2016 Fotoğraf yarışması

5. Avrasya Acil Tıp Kongresi (EACEM) Antalya, 2016 Fotoğraf yarışması

by Ozan Konrot
0 comment

Konu ve Amaç: “Acil Servisteyim”

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) bu yılda sanata verdiği değeri tüm pratisyen hekim, asistan ve uzmanlarla paylaşmak üzere fotoğraf çekmeye meraklı acil tıp ailesini bu yarışmaya davet ediyor. Antalya’da 2016 yılı5.Avrasya Acil Tıp Kongresi (EACEM) ve 12. Türkiye Acil Tıp Kongresi (TATKON) içinde yapılacak fotoğraf yarışmasının konusu “Acil Servisteyim” olarak belirlenmiştir. Bu konu kapsamında Acil servislerde çalışan pratisyen hekimler, asistanlar ve uzmanlar 7 gün, 24 saat, 365 gün, durmadan duraksamadan acil serviste neler yaşadıklarını bize bir fotoğrafla gösteriyor olacaklar. Acil servisteyim derken aslında birçok duyguya şahitlik ettiğimiz anı fotoğraflarla sergileme zamanı geldi. Aslında her şeyden önce hastalarını düşünen acil servis hekimlerinin bize nasıl fotoğraflar çektiğini görmek ister misiniz?

Katılım Koşulları:

 • Bu yarışma, Yarışma seçici kurulu üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında, fotoğraf ile ilgilenen acil serviste çalışan pratisyen hekimler, acil tıp asistanı ve acil tıp uzmanı; tüm fotoğrafçılara açıktır.
 • Yarışma konusu,”Acil Servisteyim“ üzerine çekilen fotoğrafları kapsar. Türkiye’nin her yerindeki acil servislerinden, gönderilen fotoğrafların yarışma koşullarına uygun olması koşuluyla, katılım sağlanabilir.
 • Son katılım tarihi: 30 Ekim 2016
 • Daha önce herhangi bir yarışmada derece almış fotoğraflar ve bu fotoğraflarının deklanşör farkı olan fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Böyle bir durum, yarışmanın sonuçlanmasının ardından tespit edildiğinde kişinin derecesi ve ödülü geri alınır. Kişi, ödülünü zamanında geri teslim etmekle yükümlüdür.
 • Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların baskı ebatları 20 x 30 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır.
 • Fotoğraflar üzerinde, dijital ortamda “Aydınlık Oda” müdahaleleri yapılması serbesttir (Örneğin; Kontrast, renk dolgunluğu, kadraj müdahalesi vb.). Bunun dışında, “Dijital Manipülasyonlar” ya da aşırı dijital etkiler seçici kurul tarafından elenir (Bölgesel müdahaleler, fotomontaj, maskeleme ve filtre etkileri vb.).
 • Fotoğrafların üzerinde, dijital olarak eklenmiş herhangi bir yazı, tarih, saat, isim bulunmamalıdır.
 • Sergilemeye layık görülen, Ödül ve Mansiyon alan yapıtlar, TATD arşivine katılacaktır. Dernek; fotoğrafı çekenin adını belirterek kendi bünyesinde hazırlayacağı takvim, poster, albüm, katalog, sergi vb. kullanım haklarına fotoğraf sahibi ile birlikte sahip olacaktır. Yarışmaya gönderilen eserlerin, yarışma sonunda TATD tarafından yarışmacıya geri gönderilmesi zorunluluğu yoktur.
 • Kazanan yarışmacının adres veya diğer iletişim bilgilerinde yanlışlık olması ve ödülü vermenin mümkün olmaması halinde, kazanan yarışmacı ödül konusundaki tüm haklarını yitirecektir. Yarışmada verilen ödülle ilgili doğabilecek tüm vergi ve yasal yükümlülükler kazanan yarışmacı tarafından yerine getirilir.
 • Katılımcılar, yarışmaya katılarak şartları kabul etmiş sayılır.
 • Yarışma komisyonu, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Katılım:

 • Kendinize bir rumuz belirleyin.
 • Fotoğrafların formatı JPEG olmalıdır.
 • Yarışmaya katılmasını uygun gördüğünüz en fazla 3 fotoğrafı , önce dosya adlarını “fotoğraf numarası-rumuz” şeklinde değiştiriniz. Örneğin 3 fotoğrafla katılan ve rumuzu ACİLFOTO olan bir katılımcının dosya adları 1-ACİLFOTO, 2-ACİLFOTO, 3-ACİLFOTO olacaktır. Daha sonra www.eacem2016.org.tr web sitesine fotoğraflarınızı yükleyin. Bu durumda en fazla 3 siyah-beyaz ve/veya renkli fotoğraf ile katılabileceğiniz daha az fotoğrafla da katılabilirsiniz.
 • Katılım formunuzu doldurunuz.

Seçici Kurul: Yarışma Jürisi, son katılım tarihinden sonra TATD ve 5.EACEM 2016 resmi web sitesinden açıklanacaktır.

Sonuçların duyurulması: Dereceye giren eserler ve sergilenecek eserler TATD resmi sitesinden duyurulacaktır.
Kongre sırasında ödül töreni yapılacaktır.

Bilgi ve Başvuru için: Ayrıntılı bilgi için: www.tatd.org.tr ve www.eacem2016.org
İnstragram hesabı: acilservisteyim

Başvurmak için lütfen tıklayınız.

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis