Anasayfa Haber ve Duyuru 2018-2019 Yılı TATD İstanbul BAL

2018-2019 Yılı TATD İstanbul BAL

by Ozan Konrot
0 comment

Değerli Meslektaşlarımız, 

Acil Tıp alanında yaratmış olduğu güç ve haklı gururla kalmayıp, birbirinden farklı konuları/organizasyonları ülke gündemine sokmayı başaran "ilk' lerin" sahibi Türkiye Acil Tıp Derneği' nin son etkinliği Basketbol Acil Ligi (BAL) bu hafta sonu gerçekleştirildi. Acil Tıp Hekimlerinin sayıca en yoğun olmasına karşın bir o kadar da iş ve yaşam stresi ile karşı karşıya kaldığı İstanbul' da yapılan organizasyon sonrasında aldığımız geri bildirimler, bu yola çıkmış olmamızın ne kadar doğru olduğunu bizlere gösterdi. 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Acil Tıp Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen TATD İstanbul Basketbol Acil Ligi (BAL)' nin ilk karşılaşmaları, Caferağa Spor Kompleksi’nde İstanbul İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’ nun katılımı ile gerçekleştirildi. 

BAL Koordinatörlerinden EMPACT Başkanı Uzm. Dr. Erkman SANRI' nın takdimi sonrası; Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve BAL Koordinatörü Doç. Dr. Serkan Emre EROĞLU, İstanbul Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Daire Başkanı Kubilay KALAYCIOĞLU ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU hocamız açılış konuşmalarını gerçekleştirirken, Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Sayın Semih KORKUT ve İstanbul Kadıköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tarkan MERCUL da programda yer aldı.

Daha önceki duyurularımızdan hatırlanacağı üzerine; ülkemizde, ve belki de dünyada ilk kez bir Meslek Grubu'nun Basketbol Ligi olarak tanımlanan bu organizasyon; 28.08.2018 tarihinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Acil Tıp Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilmişti. Bu özelliği nedeni ile "tarihe" bizzat tanıklık eden salondaki coşkulu taraftar kitlesinin yanı sıra TATD sosyal paylaşım araçlarından da Karşılaşmalar "Canlı" olarak yayınlandı. Ancak bununla da yetinilmeyip, yapılan 6 karşılaşma ve açılış törenlerinin tamamı medya kuruluşlarına ait 5 sabit ve 1 Aktüel Kamera ile kayıt altına alındı. 

Bu organizasyonda alınan başarılar ile sizlere memnuniyetle söylemek isterim ki başta Türkiye Basketbol Acil Ligi, Voleybol Acil Ligi (VAL) ve Futbol Acil Ligi (FAL) etkinlikleri olmak üzere pek çok organizasyona ait gelmiş olduğumuz aşamalar REFERANS kazanmış oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonları hakemlerinin yönettiği toplam 6 karşılaşma kıran kırana geçerken, sahanın hemen dışında klinikler arasındaki FairPlay' i üstün tutan tutum ve davranışlar Acil Tıbba yakışır biçimde idi. 

Organizasyon sonunda yaşanan tüm güzellikler, hakem, sporcu ve reji emeğinin hatırına taraftarlarla birlikte adetten olan baklava ikramı yapılarak tatlı geçecek bir sezona yelken açılmış olundu. 

TATD İstanbul Basketbol Acil Ligi (BAL)' nin ilk karşılaşmalarına gelerek, açılış konuşmalarını yapan bizleri onurlandıran başta İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU ve İstanbul Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Daire Başkanı Kubilay KALAYCIOĞLU olmak üzere, tüm katılımcılarımıza, oyuncularımıza ve elbette sporseverlerimize teşekkürü borç biliriz.

TATD İstanbul Basketbol Acil Ligi (BAL) 2018-2019 sezonunda yer alan klinikler:

1. SBÜ İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
2. SBÜ İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
3. SBÜ İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
4. SBÜ İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
5. SBÜ İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
6. SBÜ İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
7. SBÜ İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
8. SBÜ İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
9. SBÜ İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
10. SBÜ İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
11. SB İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği
12. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı
13. Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı
14. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı
15. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı

“Spor, Sağlık ve Kardeşliktir” vurgusu ile Acil Servis çalışanlarını bir araya getirmeyi; onların büyük bir özveri ile yerine getirdikleri Acil Sağlık Hizmetleri görevleri dışında da faal ve sosyal olabildiklerini göstermeyi; ve bunları gerçekleştirirken tüm halkımıza Kaliteli yaşam için Spor’ un çok önemli olduğunu göstermeyi amaçlayan TATD İstanbul Basketbol Acil Ligi (BAL) müsabakaları tüm halkımıza sezon boyunca açık ve ücretsiz olacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

2018-2019 Yılı TATD İstanbul BAL, ülkemize ve camiamıza tekrar hayırlı olsun…

Türkiye Acil Tıp Derneği
Yönetim Kurulu

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis