1. İleri İstatistik Kursu 13-14 Ekim 2018 Tarihlerinde Ankara’da Gerçekleştirilmiştir.


Değerli Meslektaşlarımız,

13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da 1. İleri İstatistik Kursunu başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bu kursta korelasyon, uyum araştırması, lineer ve lojistik regresyon, sağ kalım analizleri, tekrarlı ölçüm analizleri ile MANOVA ve ANCOVA katılımcılara teorik ve uygulamalı olarak aktarıldı. Uzmanlığımızın akademik gelişimi, yapılacak araştırmaların niteliği için büyük önem taşıyan bu kursun tekrarlarında buluşabilmeyi ümit ediyoruz.

Bu arada 2012 yılından itibaren faaliyette olan, Temel ve İleri İstatistik Kursları, Eğitici Gelişimi Eğitimleri, Ölçme ve Değerlendirme Kursları, Araştırma Planlama ve Makale Yazma Kursları ve sempozyumları yapan ATAK 13 Ekim 2018 tarihinde yapılan seçim ile yeni başkanını seçmiştir.

Bu güne kadar ATAK faaliyetelerine verdiği desteğin yanı sıra dergi editörlüğümüzü de büyük bir başarı ile yürüten Doç. Dr. Haldun AKOĞLU yeni ATAK Başkanı olarak seçilmiştir. Bu görevde ATAK faaliyetlerine yeni bir soluk katacağına inandığım Doç. Dr. Haldun AKOĞLU hocamıza başarılar dilerim.

Son olarak İzmir’de yapılacak olan Temel İstatistik Kursu 14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Kursumuza katılım ücreti 500 TL olup TATD üyesi olmayanlar için ise 650 TL’dir. Kayıtlar için dernek sekreterimiz Aytül Kuşcu Hanım’a başvurabilirsiniz. Kursun yer detayları kısa sürede paylaşılacaktır.

Saygılarımızla,
Türkiye Acil Tıp Derneği

Galeri


Paylaş Paylaş