Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu 14 Mart Anıtkabir Ziyareti


Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu ve Acil Tıp Asistan Birliği Yönetim Kurulu olarak 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’mızın huzuruna çıktık.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Cumhuriyetimizin Aziz Kurucusu Ulu Önder
Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

Türkiye Acil Tıp Derneği olarak ilke ve devrimlerinize bağlılığımızı sunmak için manevi huzuruna çıkmış bulunuyoruz.
“En büyük eserim” dediğiniz Cumhuriyetimizi akıl ve bilim rehberliğinde çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarmak ve daha ilerilere götürmek için azimle çalışıyoruz.

Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Acil Tıp Uzmanları ve Asistanları olarak sorumluluğumuzun bilincinde ve görevimizin başındayız.

Vatanımızın işgaline karşı direniş sembollerinden biri olan 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladığımız bu haftada aziz hatıranız önünde Acil Tıp Uzmanlık alanını en müreffeh seviyeye çıkaracağımıza, bilimin ışığında Acil Tıp Uzmanları yetiştireceğimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdinin nitelikli Acil Tıp Hizmeti alabilmesi için koşulsuz çalışacağımıza ve “Her nevi sağlık mücadelesini, mümkün olan derecede çabuk ve geniş bir surette takip etmek” ve ulaştırmak  hedefiyle toplum sağlığını koruyacağımıza söz veriyoruz.

Vatanımız için şehit ve gazi olan tüm aziz kahramanlarımızı huzurunuzda şükran ve minnetle anıyoruz.

Acil Tıp Uzmanları ve Asistanları olarak varlığımızın temeli en kutsal emanetiniz olan İstiklal ve Cumhuriyet’imizin sonsuz nöbetinin bekçileriyiz.

Ruhunuz şad olsun.

Türkiye Acil Tıp Derneği
Yönetim Kurulu

Paylaş Paylaş