Anasayfa Genel Kamuoyu Duyurusu : Yoğun Bakım yan dal sınavına girme talebi

Kamuoyu Duyurusu : Yoğun Bakım yan dal sınavına girme talebi

by Ebru Ünal Akoğlu
0 comment

Kritik Hasta Bakımı yoğun bakım uzmanlığı ile acil tıp uzmanlığının ortak en temel konularıdır.

Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanlık alanı için Acil Tıp Uzmanlarının da yan dal sınava girme hakkı talep edilmiştir. Sınavla hak edilmiş bir eğitim dışında talebimiz yoktur. Yoğun bakım hekimliği konusunda daha eğitimli olmak isteyen Acil Tıp Uzmanlarının bakanlığımız ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen sayılarda Acil Tıp uzmanının Yoğun Bakım yan dal sınavına girerek yoğun bakım yan dal eğitimi alma talebimiz tamamen bununla ilişkilidir.

Ne yazık ki çalışma arkadaşlarımız ve sosyal medya vasıtasıyla bu talebimizle ilişkili olarak asılsız değerlendirme, yorum ve eleştiriler yapılmış̧ olduğunu görmek bizleri derinden yaralamıştır.

Bu noktada yanlış̧ anlaşılmış̧ olabileceğimiz düşüncesiyle tekrar belirtmek isteriz ki beklentimiz kesinlikle ‘Yoğun Bakım’ uzmanlık alanında bir talebimiz olması ile ilişkili değildir.

Mesleki ilgileri nedeniyle bir grup Acil Tıp Uzmanı Yoğun Bakım yandal uzmanı olmak için sınava girebilmek ve bu alanda uzmanlaşarak devam etmek istemektedirler.

Bizlerin beklentisi acil servislerimizde yoğun bakımlar açılması ve bu kişilerin burada çalışmaları değildir. Yandal Uzmanlığı yapan tüm hekimler artık ilgili alan uzmanı olacaktır ve ilgili alanda gelecekleri şekillenecektir.

Bilimsel gereklilikler ve yeterlilikleri içeren dokümanlar değerlendirilmek üzere bakanlığımıza iletilmiştir.

Tüm kamuoyuna duyurulur.

TATD Yönetim Kurulu

You may also like

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis