Kahramanmaraş depremlerinde deprem bölgelerinde çalışan hekimlerin sorunları çalıştay raporu


TATD Afet Komisyonu, afetzede hekimler ve deprem sonrası deprem bölgelerine erken dönemde yardıma giden hekimler olmak üzere toplam 100 ATU’nun gözlemlerinden oluşan, bölge hekimlerimizin sorunları çalıştay raporu depremin erken döneminde (13 Şubat) hazırlamış ve kamuoyuna sunmuştur.1 Devam eden süreçte ise afet bölgelerinde Acil servislerde (AS) görev yapan hekim ve diğer tüm sağlık çalışanlarının sorunları analiz edip çözümler üretmeye çalışmıştır.

Çalıştayda 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin etkilerini ortaya koyabilmek amaçlı ön görüşmeler ve araştırmalar doğrultusunda dört ana başlık belirlenmiştir. Bu başlıklar: Depremin hekimlere etkisi ve devam eden sorunlar, deprem#n hastalara etkisi ve devam eden sorunlar, depremin hasta bakım alanlarına etkisi ve devam eden sorunlar, depremin hastalıklara etkisi ve devam eden sorunlardır.

<object class="wp-block-file__embed" data="https://tatd.org.tr/wp-content/uploads/2023/05/15e02ca94a9f2ddb5bc65186e16f6d5d.pdf" type="application/pdf" style="width:100%;height:600px" aria-label="

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 
İndir

Paylaş Paylaş