Bugün günlerden TATD


Bugün 25 Mayıs, her geçen gün daha da büyüyen, gelişen, ulusal ve uluslararası platformlarda kendini kanıtlamaya devam eden Türkiye Acil Tıp Derneğimiz’in kuruluşunun 27. yılını kutluyoruz.

Uzmanlık eğitiminin başlamasının ardından İzmir’de Acil Tıp ile ilgilenen bir grup hekim tarafından 25 Mayıs 1995 tarihinde İzmir’de Acil Tıp Derneği (ATD) kurulmuş ve Kurucu Başkanı Dr. John Fowler olmuştur. Acil Tıp Derneğinin ilk genel kurulu 18 Ekim 1995 tarihinde İzmir’de yapılmıştır.

Acil Tıp Derneği’nin gerçekleştirdiği çok sayıdaki ulusal ve uluslararası etkinlik sayesinde, Bakanlar Kurulu’nun 23 Mayıs 2003 tarih ve 2003/5660 sayılı kararı ile adının önüne “TÜRKİYE” ibaresinin konulması uygun bulmuştur ve derneğin adı Türkiye Acil Tıp Derneği olarak değiştirilmiştir.

Yıllar içerisinde TATD ülkemizin sağlık politikalarının geliştirilmesi çabalarının içinde aktif olarak rol oynamıştır. Günümüzde yılda 2 kongre onlarca sempozyum ve mezuniyet sonrası eğitim etkinliği ile ülkemizdeki akademik acil tıbbın gelişimine katkı vermeye devam etmektedir.

Kurulduğu günden itibaren emeği geçen tüm üyelere sonsuz teşekkürler…

Paylaş Paylaş