Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu


  • 27 Ekim 2018 - 28 Ekim 2018
  • Etkinlik
  • 751

Türkiye Acil Tıp Derneği, Dicle Üniversitesi, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile  27-28 Ekim 2018 tarihlerinde Diyarbakır’da düzenlenecek olan” Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu” ve “1. Ulusal Afet ve Olağandışı Durumlarda Acil Sağlık Hizmetleri Sempozyumu” nun gerekli alt yapı hazırlıkları tamamlanmıştır.

Günümüzde yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler sağlık çalışanlarının eğitiminde ve mesleki gelişimlerini sürdürmede doğru stratejilerin multidisipliner bir anlayışla uygulanmasını zorunlu kılmaktadır. Bu amaçla çalışma hayatında iş birliği yapan paydaş kurumların bütüncül bir anlayış ve işbirliği içerisinde gerçekleştireceği bu bilimsel şölenin ülkemiz sağlık sistemine önemli katkılarda bulanacağına inanıyoruz.

Türkiye Acil Tıp Derneğinin de başkanlığını ve sekretaryasını yürüteceği, alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumlarda; farklı kültür ve coğrafyalardan harmanlanan bilgi ve deneyimlerinin paylaşılarak ülkemizde Acil Sağlık Sisteminin gelişimine katkıda bulunmayı, yaşadığımız sorunlara karşı da ortak aklı hakim kılmayı hedefliyoruz. Sempozyum detayları için www.resusitasyon.net

SEMPOZYUM BAŞKANLARI

Prof.Dr.Ersin AKSAY

Prof.Dr.Cahfer GÜLOĞLU

Selçuk EVREN

SEMPOZYUM SEKRETERLERİ

Doç. Dr. Recep DURSUN

 Uz. Dr. Mahmut YAMAN 

 

 

Paylaş Paylaş