5th Eurasian Congress on Emergency Medicine ve 12. Türkiye Acil Tıp Kongresi


Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye Acil Tıp Derneği tarafından 10-13 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 5th Eurasian Congress on Emergency Medicine ve 12. Türkiye Acil Tıp Kongresi başarı ile tamamlandı. 

Kongremize kayıtlı 850 katılımcı, tüm etkinliklere aktif olarak katılarak hem bilimsel programların olduğu salonlarının hem de stand alanlarının tüm kongre boyunca dolu olmasını sağladılar. Tüm katılımcılarımıza destekleri ve aktif katılımları için içtenlikle teşekkür ederim.

Amerika Birleşik Devletleri, bir çok farklı Avrupa ülkesi, uzak doğu ve orta doğu ülkelerinden ve tabii ki ülkemizden hepsi birbirinden değerli konuşmacı ve moderatörlerimiz kongremizin bilimsel içeriğinin güncel olmasını ve yoğun bir ilgi ile takip edilmesini sağladılar. Kendilerine Türkiye Acil Tıp Derneği adına teşekkürlerimi sunar ve bu desteklerinin önümüzdeki yıllarda düzenleyeceğimiz etkinliklerde de devam etmesini dilerim.

Kongre öncesi yapılan tüm çalıştaylar tamamen dolu gerçekleşti. Çalıştayları gerçekleştiren değerli öğretim üyelerine ve tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunmak isterim. 

TATD, Acil Tıp Asistan Birliği (ATAB) diğer tüm etkinliklerimizde olduğu gibi, aktif ve dinamik bir kongre süreci yürüttüler. Eğitim konulu panelleri sırasında hem salonu doldurmayı başardılar hem de bilimsel açıdan iyi bir organizasyon gerçekleştirdiler. TATD ATAB üyeleri ve sosyal medya ekibinin aktif katkıları ile sosyal medya çok aktif kullanıldı. Kongre boyunca 2000’den fazla tweet atıldı ve bu mesajlar Dünya genelinde yaklaşık 3 milyon etkileşim yarattı. Kongremizin uluslararası tanınırlığına büyük bir katkı olduğunu düşünüyorum. 

TATD USG Komisyonunun (TATDUS) 2 gün boyunca gerçekleştirdiği ve yaklaşık 20 civarında eğitmen ile hayata geçirdiği SonoWorld, USG ile Semptomdan Sonuca ve Sono-Witcher etkinlikleri eşsiz etkinlikler oldu. Katılımcılar kadar eğitmenlerin de eğlendiği ama herkesin öğrendiği ve bir o kadar da yorulduğu bu etkinlikleri hayata geçiren TATDUS ekibine başkanları Sayın Doç. Dr. Aslıhan YÜRÜKTÜMEN nezdinde şükranlarımı sunarım. 

TATD Havadan Tıbbi Nakil Çalışma Grubunun paneli, hepimize konu ile ilgili gelecek çalışmalarımızın yönününün ne olması gerektiğini gösterdi. Çalışma Grubu Başkanı Sayın Doç. Dr. Serkan ŞENER başta olmak üzere tüm grup üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. 

TATD Uluslararası Acil Tıp Komisyonu, USG Çalışma Grubu, Havadan Tıbbi Nakil Çalışma Grubu, Toksikoloji Çalışma Grubu ve Resüsitasyon Çalışma Grubu toplantıları herkese açık şekilde gerçekleştirildi. 

Kongremize destek veren tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimi sunarım. 

Kongrenin hayata geçmesinde büyük emekleri olan, gecesini gündüzüne katarak karşılıksızca ve adanmış bir şekilde çalışan sevgili arkadaşlarım Sayın Prof. Dr. Arzu DENİZBAŞI, Sayın Doç. Dr. Hakan TOPAÇOĞLU ve Sayın Doç. Dr. Erkan GÖKSU’ya içtenlikle teşekkür ederim. 

TATD Yönetim Kurulu olarak  3 yıldır beraber çalışma onurunu yaşadığım tüm TATD Yönetim Kurulu üyelerine (Prof. Dr. Arzu DENİZBAŞI, Prof. Dr. Cem OKTAY, Prof. Dr. Ersin AKSAY, Doç. Dr. Özlem KÖKSAL, Doç. Dr. Hakan TOPAÇOĞLU, Doç. Dr. Bülent ERBİL, Doç. Dr. Müge GÜNALP ENEYLİ, Yrd. Doç. Dr. Özcan YAVAŞİ, Uzm. Dr. Özgür ÇEVRİM ve Uzm. Dr. Murat ÇETİN) teşekkürlerimi sunmak isterim. 

Son olarak bu kongrede gördüğümüz tablonun çok mutluluk ve umut verici olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar neredeyse her bölge ve ilden yoğun bir katılım oldu. Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, üniversiteler, ikinci basamak devlet hastaneleri ve özel sağlık kurumları gibi farklı çalışma alanlarından meslektaşlarımızın hepsi TATD kongresinde buluştular. TATD olarak çözüm odaklı çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecektir. Etkinliklerimize destek sunmaya gönüllü olan tüm meslektaşlarımıza TATD’nin kapıları sonuna kadar açıktır. Türkiye Acil Tıp Derneği olarak sizden aldığımız bu güç ve destek ile hem geleceği daha doğru kurgulayabileceğimizi hem de sorunlarımıza daha güçlü sahip çıkabileceğimizi düşünüyorum. Tüm Acil Tıp Uzmanı ve Asistanlarını TATD çatısı altında birlikteliğe davet ediyorum. 

Gücümüz, birlikteliğimiz kadardır.  

Saygılarımla,

Prof. Dr. Yıldıray ÇETE
Türkiye Acil Tıp Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Paylaş Paylaş