Türkiye Acil Tıp Derneği Basketbol Ligi (BAL) ile Tekrardan Potalardayız !


2018-2019 yılında 15 takımın katılımı ile başlayan Türkiye Acil Tıp Basketbol Liginin 2. sezonuna 2019-2020 yılları arasında 14 takımın katılımı ile devam edildi. Aynı sene pandemi sürecinden dolayı ara verilmek zorunda kalınan Basketbol Acil Ligi bu sene 20 takımın katılımı ile başladı.

Heyecan ile beklediğimiz açılışı geçtiğimiz hafta 11 Aralık Cumartesi günü Müzahir Sille Spor Tesisi’nde gerçekleşti. İlk karşılaşma Ankara takımlarından “Ankara06’ers” ile İzmir takımlarından “Yeşilyurt Hypertonics” arasında gerçekleşti. Hafta sonu boyunca devam eden müsabakalarda 2 günde 16 takım 8 maç oynadı.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene kullanmaya başladığımız Swish uygulaması hem maçları canlı takip edebilme şansı sağlarken, hem de son puan durumu, takım istatistikleri ve oyuncuların detaylı maç analizlerini inceleme imkanı sunmaktadır. Bu uygulama sayesinde seyircilerimiz maçları daha profesyonel bir şekilde takip edebilmektedir.

Geçtiğimiz sezonlarda maçlar 10’ar dakikalık 2 periyod şeklinde oynanırken; bu sene takımlarımız 8 dakikalık 4 periyod ile toplam 32 dakika boyunca sahada kıran kırana bir mücadele sergilemektedir. Yine bu sene, özellikle İstanbul dışından katılan takımlarımızın seyircileri için maçları canlı olarak TATD YouTube kanalından yayınlamaya başladık. Böylece tüm takipçilerimiz ekran başından takımlarını canlı bir şekilde destekleme ve sonrasında yine Youtube kanalı üzerinden istedikleri maçların kayıtlarını seyretme imkanı bulabilecekler.

11 Aralık Cumartesi günü oynanan maçların sonuçları;

Ankara 06’ers – Yeşilyurt Hypertonics arasındaki maçı 23 – 27’lik skorla Yeşilyurt Hypertonics

Gazi Acil United – Eskişehir Badgers arasındaki maçı 33 – 25’lik skor ile Gazi Acil United

İbni Sina Warriors – Etfal Pacers arasındaki maçı 21 – 17’lik skor ile İbn-i Sina Warriors

EA Sports – SAH Revans arasındaki maçı 24 – 13’lük maç skoru ile EA Sports kazanırken;

12 Aralık Pazar günü devam eden maçlarda,

Okmeydanı – FSM Bulls arasındaki maçta 16 – 19’luk maç skoru ile FSM Bulls

Numune Raptors – Sancaktepe Systoles arasındaki maçta 26 – 14’lük maç skoru ile Numune Raptors

Fikirtepe Çocukları – Samatya Gladiators arasındaki maçta 11 – 16’lık maç skoru ile Samatya Gladiators ilk haftanın kazananları oldu.

Haseki İsimsiz Kimsesiz ile Selçuklu Kartalları arasındaki karşılaşma esnasında, üçüncü çeyreğin sonuna doğru Haseki’nin 13’e 6’lık üstünlüğü devam ederken; Kartal ekibinin oyuncularından “Münire Hande Gölgeli” talihsiz bir şekilde sakatlandı. Oyuncuları sakatlanan ekip maçtan çekilmek zorunda kaldı, bu nedenle Haseki İsimsiz Kimsesiz ile Selçuklu Kartalları arasındaki müsabakanın sonucu skorborda 11 – 0 olarak yansıdı. Maçın galip gelen tarafı Haseki İsimsiz Kimsesiz oldu.

Swish uygulamasının sonuçlarına göre ilk haftanın en verimli oyuncular sırasıyla Volkan Ercan, Öner Bozan, Adil Ocak olurken; en skorer oyuncular sırasıyla Volkan Ercan, Adil Ocak, Efe Kanter olarak belirlendi.

Galeri


Paylaş Paylaş