Basketbol Acil Ligi Heyecanı Devam Ediyor!


Acilcilerin ve basket severlerin motivasyon kaynağı olan BAL devam ediyor. Geçtiğimiz sezon Covid Pandemisi kaynaklı ara verdiğimiz lige bu sene devam edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlk haftasında da olduğu gibi ‘Swish’ uygulaması ile puan durumu, maçların canlı skor takipleri, detaylı maç analizleri, takım ve oyuncu istatistiklerini takip edebilme imkânı bulduk. Aynı zamanda TATD Youtube kanalından, maçları tesiste izleme imkânı bulamayan seyircilerimize ve takımların taraftarlarına canlı izleme imkanı sunduk.

Sporcularımızın Covid-19 aşılama ve risk durumlarını yakından takip ettik. Yine takımların ve seyircilerin sağlığını düşündüğümüz için tüm maçlar boyunca Dolunay Ambulans alandaki yerlerini aldı.

8 Ocak Cumartesi günü oynanan maçların sonuçları;

Gazi Acil United 31-11 Akademi Ümraniye

Yeşilyurt Hypertonics 40-22 Sancaktepe Systoles

İbni-Sina Warriors 22-12 Samatya Gladiators

 

9 Ocak Pazar günü oynanan maçların sonuçları;

Bakırköy Braves 15-20 Ankara 06’ers

Marmara Warriors 26-11 Selçuklu Kartalları

Arizona Lizards 15-26 Fikirtepe Çocukları

Sah Ravens 9-31 Haseki İsimsiz Kimsesiz

Swish istatistiklerine bakacak olursak; ikinci hafta sonunda ligin en çok sayı ortalamasına sahip oyuncuları sırasıyla Efe Kanter, Özgür Deniz Sadioğlu, Ahmet Safa Deniz ve Kerim Erim oldu.

En verimli oyuncular ise sırasıyla Özgür Deniz Sadioğlu, Muammer Oğuz Kandabaş, İbrahim Halil Uysal oldu.

8 Ocak’ta gerçekleştirilmesi planlanan Eskişehir Badgers-Okmeydanı Heat karşılaşması; Eskişehir Badgers takımındaki oyunculardan bazılarının Covid-19 tanısı alması üzerine şubata kaydırıldı. Eskişehir Badgers takım oyuncularına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa zamanda tekrar aramızda görmek istiyoruz.

Pandeminin ortasında, motivasyonumuz düşükken bizi motive eden, lig ilerledikçe heyecanımızı daha da artıran BAL’ın 3. Haftasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

EMPACT Yürütme Kurulu

Galeri


Paylaş Paylaş