Önsöz


Değerli Acil Tıp Gönüllüleri,

Türkiye Acil Tıp Derneği, yeni bir proje ile karşınıza çıkıyor: “Acil Tıp Bülteni” Acil servisteki yoğun çalışma temposundan biraz olsun fırsat bulduğunuz- da zevke okuyabileceğiniz bir bülten oluşturmak istedik. Acil tıp konusundaki gelişmeler, röportajlar, TATD faaliyetleri, sağlıklı yaşam, sosyal konular ve acil tıbbi ilgilendiren haberi artık elinizin altında bulacaksınız. Acil Tıp Bülteni’ nin planlanması ve oluşması aşamalarında birçok acil tıp uzmanı ve öğretim üyesi çok yoğun bir çalışma temposu sarf etti, her birine ayrı ayrı Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim kurulu adına teşekkür ederim.

Sizlerin desteği ve katkıları ile “Acil Tıp Bülteni” gelişecek, büyüyecektir. Saygılarımla,

Prof. Dr. Ersin Aksay
Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Okuyucularımız,
Yenilikçi, farklı bölümlerle zenginleştirilmiş; sadece Acil Tıp camiasının değil, sağlık sektörünün tüm paydaşları ve onların çalışanlarına yönelik hazırlanan “Bülten” i sizlere sunuyor olmanın gururunu yaşamaktayız.

Klasik tıbbi “resmi” dili yerine, magazin tadında hazırlanmış olan “Bülten” de; toplumun hayati değerleri olan sağlık çalışanlarının yaşamlarına dair renkli bilgileri ve yine, sağlıkçı olsun olmasın herkes için faydalı olacak pek çok konuya ait ipuçlarını vererek yaşamlarımıza renk, tat ve kalite katmayı hedeflemekteyiz.

Hayatlarımızın önemli bir kısmının hasta bakımı ile geçtiğinin farkında olan bizler, hastanede geçen zamanın her şeyden ibaret olmadığını, dışarıda da güzel vakit geçirebileceğinizi, bunu yapamadığınız hallerde; zevk ile takip edebileceğiniz Bültenin hayatınıza yöne verebileceğini, sizlere göstermek istiyoruz. Zira Bülten, sadece Acil Tıp camiasının büyük bir aile olduğunu değil, tüm sağlık sektörü ile birlikte sizin; bu ailede yalnız olmadığınızı da göstermeyi amaçlamaktadır.

1995 yılında kurulan Türkiye Acil Tıp Derneği’ nin önemli güçlerinden olmaya aday “Bülten” ‘i keyif ile takip edeceğinizi umuyor, tüm sağlık camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu
Genel Yayın Direktörü

Paylaş Paylaş