Sağlıklı Yaşam Çalışma Grubu Dalış Etkinliği


  • 10 Haziran 2019 - 13 Haziran 2019
  • Etkinlik
  • 927

“BU YAZ 1 YILDIZ DALICI EĞİTİMİ İLE MAVİ SULARI FARKLI BİR ŞEKİLDE SELAMLAYIN”

 

Değerli TATD Üyeleri,

 

TATD ve TATDHAYAT olarak sizler için keyifli ve yeni aktiviteler düzenlemeye devam ediyoruz. Derneğimiz bünyesinde tüplü dalışı merak eden ve bunu bir adım ileriye taşımak isteyen değerli meslektaşlarımız için 4 günlük “Dalış Eğitim Programı” hazırladık. 10-13 Haziran tarihleri arasında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde hizmet veren, 26 yıllık deneyime sahip “Prodivers Ayvalık Scuba” firması ile etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Dalış için bize tahsisi edilecek olan tekne 100 kişilik olup, her türlü ekipmanı içerisinde barındırmaktadır.

Katılımcılar, deneyimli dalış eğitmenleri eşliğinde teorik eğitim ve pratik eğitimlerini tamamladıktan sonra «Bir Yıldız Bröve» almaya hak kazanacaklar. Su altı dünyası ile ilk kez tanışacak olanlar istekli katılımcılarımız için sadece keşif (Discovery) dalışı yapma olanağı da vardır. Kursunu tamamlayanlar katılımcılar en fazla 18 metre derinliğe, gündüz dalışı yapabilmeye izin veren bir yıldız dalış brövesini Dünya’nın her yerinde kullanabileceklerdir. Keyifli ve güzel bir tecrübe olacağına eminiz. Doğa düşkünü, enerjik, amatör dalgıçlarımızı yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

TATDHAYAT

 

Bir yıldız brövesi almak isteyenler için;

Kurs eğitim ücreti 800 TL’dir. (ücrete dahil olanlar 2 günlük teorik + pratik eğitimler, rehberlik hizmetleri, teknedeki öğlen yemekleri, dalış malzemeleri, uluslararası bir yıldız dalış brövesi ve dalış kayıt defteri dahildir)

 

Discovery dalış isteyenler için;

Ders ücreti ve 30 dk’lık dalış için katılım ücreti 120 TL’dir.

 

Konaklama isteğe bağlı olarak; dalış okuluna yakın motellerde veya kamp yapmak isteyenler için önerilecek kamping alanlarında sağlanabilir.

 

Konaklama ücretleri:

 

  • Sedef Otel, oda + kahvaltı kişibaşı 75 TL/gün
  • Çamlık Berk Otel oda + kahvaltı kişibaşı 75 TL/gün
  • Kamp yapmak isteyenler için ayrıca kamping alanlarından fiyat alınacaktır.

 

Not: Önemli olan bir ayrıntıya değinmek isterim. Daha önce dalış tecrübesi olanlar zaten konuya hakimdir. Ancak ilk defa gelecekler için, sabah güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra tekneye geçiliyor ve günün büyük bölümünü teknede geçiriyoruz. Tekneye gelen herkesin dalış yapması şart değil. İsteyenler tekneye gelip durulan koylarda sadece yüzebilir. Akşamüstü genelde saat 16:00-17:00 gibi geri dönülüyor. Bir başka konu da oteller ile ilgili olarak; bizim konuştuklarımız sadece oda + kahvaltı şeklinde hizmet veren genelde 2 yıldızlı otellerdir. Eğer farklı bir konsept isteyenler olursa dalış okuluna yakın yerlerde başka seçenekler de mevcut. Ama dalış yapmak amacı ile gelenler için bu oteller genelde yeterli oluyor.

 

Ulaşım:

 

Ücretlere ulaşım dahil değildir.

 

Başvuru için son tarih: 31 MAYIS 2019

 

 

İrtibat ve kayıt için: Dr. Hayrullah Yönak ile irtibata geçilebilir. (S.B.Ü. Ümraniye E.A.H Acil Tıp Kliniği)

Tel: 0 532 693 48 42

e-mail: [email protected]

veya

Ebru Ünal Akoğlu

Tel: 0 536 244 69 30

e-mail: [email protected]

 

 

 

Paylaş Paylaş