Hakkımızda


TATD Etik ve Hukuk Komisyonu, TATD’nin tüm kurul ve üyelerinin tıbbi deontoloji ve etik kurallar çerçevesinde hareket etmesini teminat altına alacak şekilde eğitim, bilgilendirme, denetleme ve değerlendirme görevlerini Yönetim Kurulu adına ve onun görevlendirmesi ile yürütür. TATD Etik ve Hukuk Komisyonu Başkanı ve Kurulu TATD Yönetim Kurulu tarafından atanır.

TATD Etik ve Hukuk Komisyonu bünyesinde gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlerde çalışmak isteyen TATD üye alanına şifreleri ile giriş yaparak “Hesabım” kısmı “Görevler” sekmesinden çalışmak istedikleri komisyon ve çalışma gruplarını seçmek suretiyle ilgili birimlerin Yürütme Kurullarına taleplerini iletebilir ya da menüde yer alan iletişim sayfasındaki bilgileri kullanarak kendilerine ulaşabilirler. Bu kapsamda yapılan başvurular TATD Etik ve Disiplin Kurullarında görev alma ile ilgili değildir.

TATD üyesi olan Acil Tıp Uzmanı ve Acil Tıp Uzmanlık Öğrencilerine acil serviste şiddete maruz kalındığında ücretsiz hukuki destek sağlamaktayız. Bu hizmetten yararlanmak isteyen üyelerimizin [email protected] e-posta adresinden, ya da iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından dernek sekreteryası ile iletişime geçmesi yeterlidir.

Belgeler Tümünü göster


Etik ve Hukuk Komisyonu

Uzmanlık Dernekleri Etik Kurullar Kılavuzu 2013

  • 15 Ekim 2021
pdf - 368,71 KB

Son yazılar Tümünü göster


Sonuç bulunamadı