ATAK Online İstatistik Kampı 1-28 Ekim 2021

TATD | ATAK Online İstatistik Kampı En eski ve klasik kursumuz olan Klinisyenler için İstatistik-1 kursumuzu sizler için online platforma taşımız bulunmaktayız. Bununla birlikte kursumuzun kapsamını tekrar gözden geçirerek genişletme şansını bulduk. Bu haliyle bir kamp şekline dönüşen bu kl

Tarih: 01.10.2021 - 28.10.2021

Yer: TATD Zoom Webinar Modülü KURS TANITIMI

 

ATAK Başkanı: Doç. Dr. Şeref Kerem Çorbacıoğlu

 

Koordinatör: Doç. Dr. Gökhan Aksel

 

Eğitmenler:

Prof. Dr. Haldun Akoğlu        

Doç. Dr. Gökhan Aksel

Doç. Dr. Şeref Kerem Çorbacıoğlu

                                                 

Kursun Amaç ve Hedefleri

En eski ve klasik kursumuz olan Klinisyenler için İstatistik-1 kursumuzu sizler için online platforma taşımız bulunmaktayız. Bununla birlikte kursumuzun kapsamını tekrar gözden geçirerek genişletme şansını bulduk. Bu haliyle bir kamp şekline dönüşen bu klasik kursumuzun adına da “İstatistik Kampı” olarak belirledik. İstatistik kampımızın yeni genişletilmiş versiyonunu web sitemizde (www.aciltipakademisi.org) ve aşağıdaki örnek programda bulabilirsiniz. Kursumuzun toplam süresi 28 gün olarak belirlenmiştir. Kursumuz temelde 11 modülden oluşmaktadır. Her modül temel konu anlatımlarının önceden kaydedildiği çevrimdışı ders videolarından, SPSS ve Jamovi gibi programlardaki bazı prosedürlerin kayıtlarını içeren kısa eğitici videolardan, kursiyerlere verilecek ödevlerden ve her modülün sonunda tüm eğitmenlerin katılacağı online pratiklerden oluşmaktadır. Bu Kursumuzda temel istatistiksel analiz metotlarını uygulamalı olarak öğrenmekteyiz.

 

Kurs Planı

Kursumuz toplam 28 gün sürmekte ve 11 temel modülden oluşmaktadır. Her modül için hazırlanan iki veya daha fazla eğitici videonun ilgili günler içerisinde izlenmesi ve verilen ödevlerin yapılması gerekmektedir. Modüllere ayrılan sürenin son gününde günün tüm eğitimcilerin katıldığı "Zoom" üzerinden canlı pratiğimiz yapılmaktadır. Bu pratikte örnek veri setleri üzerinde çalışılmakta ve konunun pekişmesi sağlanmaktadır. Ayrıca pratikler süresince kursiyerlerimizin konu ile ilgili soruları da yanıtlanmaktadır.

Bu pratiklerin günleri (28 gün süresince toplam 7 ayrı gün) aşağıdaki programda net bir şekilde belirtilmiştir. Bu dönemde mutlaka iş planınızı iyi ayarlayıp pratik dersler için boşluk yaratmalısınız. Bu kursumuzdan en iyi şekilde yararlanmanız için gerekli bir kuraldır.

 

Lütfen bu pratik günlerinin tarihlerinin sizlerin takvimine uyduğundan emin olduktan sonra kaydınızı gerçekleştirin.

 

Katılımcı sayısı ve Online Platform

Bu kursumuz "Google Classroom" üzerinden yapılmakta ve canlı derslerimiz "Zoom" üzerinden gerçekleşmektedir. Katılımcı sayısı 20’dir

 

Kursa nasıl kayıt yaptırırım?

Ön kayıt yaptıranlara kayıtlar alınmaya başlandığında kesin kayıt için e-posta ile kayıt ücreti ödeme linki gönderilecektir. Ödemesini belirtilen süre içinde tamamlayanların kayıtları onaylanacaktır. Kaydını tamamlamayanlar yerine belirtilen süre sonunda yedek listeden kursiyer davet edilecektir.

 

ÖN KAYIT YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Kurs fiyatı ve dahil olanlar: Kurs ücreti 1500 liradır.

 

  • Kursa özel online sunum ve veri dosyaları klasörü
  • Konu anlatımlarına özgü video kayıtları
  • SPSS ve Jamovi programlarında test prosedürlerinin yapılmasına dair kısa videolar
  • Test seçim algoritmaları
  • Kursa özel Whatsapp iletişim grubu

 

Hazır edilmesi gerekenler

İçerisinde SPSS ve Jamovi programları yüklü kendinize ait bir kameralı bir dizüstü bilgisayarınızın olması gerekmektedir. Ayrıca internet bağlantınızın güçlü olması canlı pratiklerde sorun yaşamamanız açısından önemlidir. 

 

Kurs konuları ve Programı