Home Hakkımızda Tarihçe

Tarihçe

[:tr]TATD Araştırma Komitesi, dernek bünyesinde yapılacak araştırmaların planlanması, yürütülmesi ve sonuçlandırılması; araştırma metodolojisi ve biyoistatistik konusunda kursların düzenlenmesi; TATD’ye bağlı çalışma gruplarına araştırma metodolojisi için destek verilmesi ve dernekler arası ortak planlanacak araştırmalara zemin hazırlanması için 15 Mart 2020’de Prof. Dr. Ersin Aksay’ın önerisiyle Doç. Dr. Nurettin Özgür Doğan başkanlığında kuruldu.

2021 Aralık ayında güncellenen Dernek Grupları Çalışma Usul ve Esasları v11.2 ile Araştırma Komitesi olarak yeniden adlandırılmıştır.

 

Başkan Görev Dönemi
Prof. Dr. Nurettin Özgür Doğan 2020-Halen

 [:en]Türkiye Acil Tıp Derneği Araştırma Komisyonu, dernek bünyesinde yapılacak araştırmaların planlanması, yürütülmesi ve sonuçlandırılması; araştırma metodolojisi ve biyoistatistik konusunda kursların düzenlenmesi; Türkiye Acil Tıp Derneği’ne bağlı çalışma gruplarına araştırma metodolojisi için destek verilmesi ve derneklerarası ortak planlanacak araştırmalara zemin hazırlanması için 15 Mart 2020’de Prof. Dr. Ersin Aksay’ın önerisiyle Doç. Dr. Nurettin Özgür Doğan başkanlığında kuruldu.

 

Başkan Görev Dönemi
Prof. Dr. Nurettin Özgür Doğan 2020-Halen

 [:]

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Themis